W dniu 21 listopada 2015 r. miałam okazję uczestniczyć w szkoleniu zorganizowanym  przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Krakowie i przeprowadzonym w ramach doskonalenia zawodowego pt. „Sukcesja w firmie rodzinnej. Wprowadzenie do problematyki tworzenia planu sukcesji w ujęciu prawnym”. Jest to pierwsze szkolenie z cyklu ” Sukcesja w firmie rodzinnej” który kontynuowany będzie na początku przyszłego roku.

Z pewnością wykorzystam i zastosuję zdobytą podczas szkolenia wiedzę  podczas świadczenia pomocy prawnej na rzecz swoich Klientów, o którą jestem już bogatsza ! Ba, już wykorzystuję 🙂

Podczas szkolenia dostaliśmy również dostęp do rożnych istotnych materiałów szkoleniowych, polecono Nam również stosowne źródła wiedzy, w tym strony internetowe, programy i opracowania oraz przewodniki, w tym „Przewodnik po sukcesji w firmach rodzinnych-kompendium wiedzy” – który polecam i dostępny jest tutaj.

Dla mnie osobiście szczególnie ważne były kwestie związane z przedsiębiorcami w zakresie planowania spadkowego, planowania ładu rodzinnego, konstytucji rodzinnej oraz kwestie planowania i wykonywania planu sukcesji jak i planu awaryjnego, w tym SOS test. Istotne też było ukazanie Nam sukcesji jako PLANOWANEGO przekazania majątku i/lub działającego biznesu z pokolenia na pokolenie, jeszcze za życia nestora a nie na zasadzie sukcesji-dziedziczenia tzw. „zimną ręką”. Podczas szkolenia pokazano  Nam, jakie etapy powinna posiadać sukcesja  ( wiedza-władza-własność) i jak dużo czas potrzebuję wdrożenie tegoż planu. Napewno więcej czasu niż Nam….a na pewno Naszym Klientom się wydaje:) 

Z niecierpliwością czekam na kolejne szkolenie z tego cyklu! Sama specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa spadkowego, w tym w zagadnieniach takich jak: dziedziczenie spadkowe, dziedziczenie testamentowe, obalenie testamentu, dział spadku, nabycie spadku, zachowek, zapis i reprezentuję swoich Klientów przed Sądami. Do tej pory poznałam specyfikę działa sądów w Krakowie, Wadowicach, Myślenicach, Wieliczce czy Tarnobrzegu:)

Z chęcią, i wręcz potrzebą wczytam się w nowe dostępne materiały… ku ogólnej korzyści moich obecnych oraz przyszłych Klientów !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używać znaczników HTML takich jak: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Close